КАЗКИ Є. ПОГОРЄЛОВА
Казки! Це те слово , яке всі знаємо й чуємо з дитинства. Добра, мудра, чарівна казка завжди була в пошані. Її охоче слухали і дорослі і малі.
З казками сучасного українського письменника Євгена Погорєлова познайомилася зовсім випадково. Зацікавили тим, що мають виховний зміст, друкуються двома мовами: українською та англійською. Головні герої захоплюють своєю простотою, чуйністю, справедливістю. Твори письменника різні за змістом, але всіх об’єднує тема добра, дружби.
«Казка про Мандруючого Хлопчика» виховує в дітей впевненість, прагнення до правильних вчинків. А як бути обачними з незнайомими людьми, ми дізнаємося з казки «Про Зелену Фею – королеву полину».
Є багато цікавих, пізнавальних казок Євгена Погорєлова, з якими можна познайомитися на сайті https://pogorelovtales.com/store/zamoviti-box/
Бібліотека Буринського міського ліцею №3 також бажає поповнити свої фонди колекцією «Казки Погорєлова».
З 1 по 31 жовтня в нашій школі проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»
Книжкова виставка «Моя незламна Україна».
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».
Головна мета Всеукраїнського місячника – сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання в них поваги й шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.
Книжкова виставка «Квітуй, Буринщино моя!»
Школярам подаровано буклети «Буринщина – рідна земля». У них -інформація про наше рідне місто та письменників-земляків.
Краєзнавча вікторина « Вивчай і знай свій рідний край» та огляд літератури «Поетами, оспівана земля» проведені в 6 класі. Діти були активними, продемонстрували ерудованість, поділися своїми знаннями з історії рідного краю.
Подорожували по містах Сумщини учні 2 класу ( гра - подорож«Сумщина в загадках»)
Цікаво пройшла краєзнавча вікторина в 3 класі «Мій рідний край».
На конкурс малюнків «Малюємо улюблені місця» та фотоконкурс «Буринщина – чудовий край» представили свої роботи учні 4-6 класів.
Плакат учня 4 класу Макогонюка Єгора
Плакат учениці 4 класу Міхєєвої Дар’ї.
Плакат учня 4 класу Колота Нікіти.
Плакат учениці 6 класу Горбань Анастасії.
Багато цікавого про минуле рідного краю дізналися учні 4 класу на годині краєзнавства «Сумщина в міфах і легендах».
Краєзнавча гра «Ми знаємо все про край, де живемо»
Змагалися команди «Краєлюби» та «Краєзнавці». Перемогла дружба.
Смайл - опитування «Яким ви бачите сучасне місто Буринь?» провела рада старшокласників серед учнів 9 -11 класів та приєдналися до них четвертокласники. Майже всі написали, що місто, у якому вони народилися й живуть, для всіх наймиліше на світі. Але в дітей є мрія – фонтан у центрі міста.
Підведено підсумки проведення місячника. Подяки та солодкі призи чекають учнів після карантину.
p>Літературна гра «Тарасове слово живе» проведена з учнями 11 класу під час відкриття ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Бабин Яр
До 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру оформлено викладку літератури «В Бабиному Яру палають сотні свіч». З учнями 4 класу проведено захід: «Бабин Яр: пам’ять не вмирає».
ТИЖДЕНЬ КНИГИ
Щорічно, в Україні під час шкільних канікул навесні, у березні, проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Традицію започатковано в далекому 1944 р. В той непростий час, обпалені крилом війни, приділялась велика увага дитячій книзі, яка несла святе слово дітям — майбутнім творцям, винахідникам, вченим. У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.
Під час проведення Тижня книги акція «Подаруй бібліотеці книгу» об’єднала небайдужих читачів. Завдяки подарованим книгам фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Найбільш активними були учні 3 класу.
Аналіз читацьких формулярів серед учнів початкових класів «Хто більше читає, той більше знає» показав, що найактивнішими читачами шкільної бібліотеки стали учні 4 класу: Москаленко Віталіна та Оліхненко Владислав.
«В гостях у казки» , так пройшла бібліотечна година в 2 класі. Учні взяли участь у літературній вікторині та конкурсах «З якої казки», «Відгадай загадки», «В яких казках живуть ці тварини», «Чи уважний ти читач» .
ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО
( 1814 – 1861)
Минуло 207 років від дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, геніального поета, художника, мислителя.
З книжковою виставкою «Земний уклін тобі, Кобзарю наш» знайомляться учні 1 класу. Бібліотечна година «Тарасове слово вічне» пройшла в 3 класі.
Учні познайомилися з цікавими фактами з життя поета, переглянули презентацію,пригадали вірші ,узяли участь у вікторині. Свої знання закріпили виготовленням лепбука.
ДО 150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
25 лютого 2021 р. виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури.
Книжкова виставка «Вона вибрала собі горде ім’я – Українка» оформлена в шкільній бібліотеці.
З учнями 3 класу проведено бібліотечний урок «Співачка зорі провідної». Під час перегляду презентації діти дізналися про життя та цікаві факти з біографії талановитої та сильної духом поетеси.
Під час бібліотечного уроку «Леся Українка – славна донька України» учні 4 класу познайомилися з біографією письменниці, її патріотичними та ліричними творами Слухали вірші у виконанні Гончар Кіри та Москаленко Віталіни. А потім ,об’єднавшись в команди , закріпили матеріал у вигляді лепбука.
До Міжнародного дня дитини для учнів 3-5 класів проведено казково – правову вікторину онлайн «Права літературних героїв».Ознайомитися з матеріалом можете за посиланням wym-1609836599372
Книжкова виставка присвячена зимовому циклу «Зима – чарівниця» представлена читачам у шкільній бібліотеці.
До дня української писемності та мови для учнів 5-7 класів проведено онлайн –вікторину «Знавці української мови та літератури».Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням wym-1609836747404
До Міжнародного дня толерантності для учнів 2-5 класів проведено онлайн- вікторину «З якої казки». Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням wym-1609836961418
З 1 по 31 жовтня щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Шкільна бібліотека, як структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і важливий складник його освітнього простору, посідає важливе місце в системі екологічного виховання учнів. Головними пріоритетами її діяльності є виховання екологічної свідомості, екологічної культури молодих громадян України. Серед різноманітних форм роботи шкільної бібліотеки з формування екологічної культури дітей та учнівської молоді важливе місце займають заходи з популяризації екологічних знань.
Книжкова виставка «Буду я природі другом»
Акцію «Подаруй бібліотеці книгу про природу» підтримали учні початкових класів.
Екологічна мандрівка «Подорож до Країни Довкілля» проводилася з учнями 4 класу. Діти з цікавістю мандрували по екологічних стежинах: «Пізнавальній», «Довідковій», «Охороняй та зберігай» , « Квітковій».
Пізнавально - розважальний урок: «Природа нам – як рідний дім», був проведений у 4 класі. Діти дізналися багато цікавого про природу, відгадували кросворд, грали в гру «Так чи Ні».
На екологічній годині «Сторінками Червоної книги» побували учні 2класу.
Гра - подорож «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду» була проведена з учнями 3класу. Діти познайомилися з книгами про природу та віртуально подорожували в заповідники України.
Команди 5 класу «Екологи» та «Природолюби» змагалися в конкурсі ерудитів «Цілющі скарби матінки-Землі».
Серед учнів початкових класів пройшов конкурс малюнків «Я – планета чарівна».
Смайл - опитування «Що робити для порятунку Землі» провела рада старшокласників серед учнів 9 -11 класів. З упевненістю всі написали , що кожен з нас може долучитися до збереження нашої планети.
У жовтні 2019 року в нашій школі пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Сучасна бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».
Почався місячник з проведення акції «Шкільна бібліотека – нова домівка для твоєї книжки». Найбільш активними були Гумініченко Катерина ( 10 клас) та Оліхненко Анастасія ( 3 клас).
На уроці образотворчого мистецтва ( 1 клас) пройшла творча година «Малювання під читання». Із задоволенням були прослухані казки «Колобок», «Курочка ряба», «Ріпка», «Теремок». Разом з учителем Вірою Михайлівною до народних казок були створені малюнки.
Бібліоквест «Хто казки читає – той перемагає» пройшов у 3 класі. Команди «Грайлики», «Читайлики», «Казкарі» зустрілися в класі. А продовжили змагання на подвір’ї школи . Зупинки були біля дерев, що ростуть на шкільній території :станції «Березова», «Ялинова», «Соснова», «Каштанова», «Горіхова», «Яблунева», «Вишнева». Діти з захопленням грали в логічний ланцюжок, імітували казкових героїв,відгадували казки за опорними словами та з якої казки річ, співали казкових пісень. Отримуючи на кожній станції частинку прислів’я, зібрали й прочитали його повністю. Закінчився квест біля «цукеркового» дерева.
З учнями 2 класу проведено бібліотечну подорож «Бібліотека – книжковий дім». Діти дізналися яку важливу роль відіграє книга в нашому житті. Адже вона допомагає нам у навчанні,самовихованні, пробуджує мрію та фантазію.
Смайл – опитування «Чи є майбутнє в книжок та бібліотеки» серед учнів 9-11 класів провели представники ради старшокласників. Більш ніж половина учнів упевнена, що друкована книжка не зникне, а електронна книга не ворог , а друг.
І на завершення в бібліоскриньці залишили свої найкращі побажання активні читачі
Всеукраїнський день бібліотек
Щорічно 30 вересня в нашій країні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято було проголошене Указом Президента України від 14.05.1998 року. Воно встановлене у зв’зку з великим внеском бібліотек у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури та необхідністю подальшого підвищення їх ролі в житті суспільства. У святковий вересневий день у нашій школі відбулися різноманітні заходи. Учні 1 класу з захватом прослухали розповідь про бібліотеку, завітавши на екскурсію «Перші кроки в шкільній бібліотеці». Для всіх бажаючих здійснена прогулянка по шкільній бібліотеці «Країна, якої немає на карті». Акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці» знайшла велику підтримку серед читачів.
Для учнів 1-11 класів оформлено фотогалерею «Будні бібліотеки», а активні читачі написали побажання своїй рідній бібліотеці.
Семінар бібліотекарів
7 лютого 2019 року на базі нашої школи відбувся семінар шкільних бібліотекарів на тему «Літературне краєзнавство як одна з форм пізнання свого краю». Програма заходу була досить насиченою. Робота семінару розпочалася з екскурсії до Буринського краєзнавчого музею. Кононенко Катерина Миколаївна цікаво й змістовно розповіла про історію рідного краю.
Потім учасники семінару працювали в шкільній бібліотеці. Методист управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради Черненко А.Г. розповіла про створення медіатек у закладах загальної середньої освіти. Завідувач бібліотеки Лістунова С.В. презентувала роботу шкільної бібліотеки та провела консультацію по впровадженню УДК в роботу шкільних бібліотек.
Продовжився семінар літературною зустріччю «Вірші ідуть до мене в гості», на яку була запрошена місцева поетеса Валентина Колесник.
Учні школи співали, танцювали, читали вірші Валентини Колесник.
Приємним здивуванням для всіх присутніх був виступ наших учениць 10 класу Скопенко Нелі та Борщенко Валерії, які презентували свої вірші «Шкільні роки» та «Сон Тараса».
А потім Валентина Петрівна Колесник у відвертій розмові зі слухачами відкрила вікно у свою творчу майстерню, поділилася цікавими фактами зі свого життя, читала власні вірші.
Усім присутнім сподобався проведений захід. На згадку про зустріч залишилися світлини.
Коментарi