FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Графік харчування учнів 1- 11 класів

1 клас - 09.40 – 09.55

2 клас – 09.45 – 10.00

3 - 4 класи – 10.00 - 10.15

5-7 класи – 10.15 – 10.30

8 – 11 класи – 11.15 – 11.35

Графік харчування груп подовженого дня ( 1-4 класи)

13.30 – 14.00

Питний режим у закладі освіти

Функціонування питних фонтанчиків у закладі освіти забороняється. Питний режим для здобувачів освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини. ( Відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 №10 « Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

ЩОТИЖНЕВИЙ КОНТРОЛЬ РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ ЇДАЛЬНІ

Комісія по контролю за роботою шкільної їдальні ( наказ по школі № 41 – г від 31.08.2021)

Білоус С.М. – ЗДНВР, голова комісії.

Члени комісії:

Горбач Я.І. – голова ПК;

Коваленко В.Г. – голова ревкомісії;

Краснянський В. – президент школи.

Дні тижня Питання контролю Відповідальний
Понеділок 1. Санітарний стан обідньої зали. 2. Бракераж сирої та готової продукції. 3. Дотримання перспективного меню. Комісія
Вівторок 1. Різноманітність асортименту продуктів харчування. 2. Стан ведення журналів бракеражу сирої та готової продукції. 3. Відповідність приготованих страв, зазначеним у меню. Комісія
Середа 1. Наявність добових проб страв відповідно до меню. 2. Дотримання температурного режиму подачі страв. Комісія
Четвер 1. Умови постачання продуктів харчування та наявність необхідної документації на них. 2. Якість миття посуду. Комісія
П'ятниця 1. Дотримання умов та термінів зберігання продуктів, терміни їх реалізації. 2. Забезпеченість миючими та дезінфікуючими засобами, інвентарем Комісія

Примірне чотирьохтижневе меню при триразовому харчуванні на зимовий період Буринської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 2022 рік

Примірне чотирьохтижневе меню при одноразовому харчування на зимовий період Буринської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 2022 рік

"Про затвердження програми Буринської міської ради "Склянка молока"

Графік та маршрут завезення продуктів

Постачальники продуктів харчування

В Україні з’явився новий портал – «Знаїмо». І зовсім нове слово!

«Знаїмо» – це коли ми знаємо, що їмо! А саме – корисну, свіжу, збалансовану їжу. Cаме зараз ми повністю реформуємо систему шкільного харчування у країні. «Знаїмо» – це інтернет-простір для всіх, хто прагне харчуватися правильно й хоче знати, з чого почати.

Бо їжа – не тільки здоров'я. Це ще й спосіб мислення.

Нехай уже сьогодні портал «Знаїмо» стане вашим провідником у новий світогляд!

/Files/photogallery/1245/Без названия.jpg

/Files/photogallery/1245/slide-3.jpg

Наказ Про розробку системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) у закладі освіти

ПОСТАНОВА від 24 березня 2021р. № 305 Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та закладах освіти та закладах оздоровлення та відпочинку
ЗБІРНИК-КЛОПОТЕНКО

/Files/photogallery/1245/unnamed (1) (1).jpg

/Files/photogallery/1245/Тарілка здорового харчування.jpg

Експерти з харчування Гарвардської школи громадського здоров'я розробили керівництво для здорового та збалансованого харчування.

«Тарілка здорового харчування» створена експертами Гарвардської школи громадського здоров'я. Це керівництво для здорового, збалансованого харчування, подане у формі простої та зрозумілої інфографіки.

Така картинка з поясненнями щоденно нагадуватиме про можливості здорового, збалансованого харчування.Просто роздрукуйте її та прикріпіть на холодильник.

На інфографіці зображені основні принципи здорового харчування:

· Овочі та фрукти повинні становити основну частину прийому їжі – ½ тарілки. Забезпечте різноманітність кольору і виду їжі. І пам'ятайте, що картопля не вважається овочем у «Тарілці здорового харчування» через негативний вплив на рівень цукру в крові.

· Віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам – ¼ тарілки: цільні та неочищені зернові – ячмінь, зерна пшениці, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них. Наприклад, макарони з твердих сортів пшениці корисніші, ніж білий хліб, білий рис і інші очищені зерна.

· Сила білка – ¼ тарілки. Риба, курка, квасоля, горіхи – здорові та різноманітні джерела білка. Їх можна додати в салат, і вони добре поєднуються з овочами. Обмежте споживання червоного м'яса і уникайте переробленого, як бекон і сосиски.

· Корисні рослинні олії – в помірній кількості. Обирайте корисні рослинні олії, як-от оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова, арахісова та інші. Уникайте частково гідрогенізованих олій, які містять шкідливі трансжири. Пам'ятайте, що знижена жирність не завжди означає користь.

· Пийте воду, каву або чай. Відмовтеся від солодких напоїв. Споживайте одну або дві порції молока і молочних продуктів на день. Обмежте вживання соку до маленької склянки на день.

· Будьте активні. Червоний чоловічок, який біжить уздовж «Тарілки здорового харчування» – це нагадування, що активність також важлива для контролю ваги.

Віддайте перевагу якості харчування.

Щоб розпочати використовувати «Тарілку здорового харчування», слід візуально поділити тарілку на чотири частини. Заповнювати тарілку варто таким чином, щоб кожну частину займала певна група продуктів: білкові страви, зернові, фрукти та овочі.

Фрукти можна вживати як десерт або окремий прийом їжі. Не обов'язково розміщувати їх на тарілці. Головне не забувати про споживання фруктів у достатній кількості.

Головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка нагадує, що варто запам’ятати кілька простих порад для здорового харчування: «Насолоджуєтеся їжею, але не переїдайте. Не поспішайте під час їжі, щоб повноцінно насолоджуватися стравами. Коли ви їсте занадто швидко або відволікаєтеся – можете з’їсти більше, ніж слід. Не варто нехтувати сигналами про голод і ситість до, під час і після їжі».

МОЗ ОПУБЛІКУВАВ ТЕХНОЛОГІЧНІ КАРТИ НОВОГО ШКІЛЬНОГО МЕНЮ

На сайті Міністерства охорони здоров’я України опублікована документація (технологічні карти) для страв, що готуватимуть дітям у школах. Над наповненням матеріалів працював Євген КЛОПОТЕНКО з командою соціального проєкту з покращення культури харчування Cult Food

Цю документацію Євген Клопотенко передав для того, аби її могли використовувати під час складання оновленого шкільного меню.

Шаблон технологічних карт розробляли спеціалісти Національного інституту харчових технологій. Усі технологічні карти пройшли експертизу в Державній установі «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України», а Держпродспоживслужба видала на них висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Документи – у вільному доступі і будь-яка школа може використовувати їх. Найбільший плюс – те, що їх не потрібно повторно погоджувати.

Страви та вироби з цієї технологічної документації можна вносити до будь-якого сезонного меню, зокрема і зимового. В ній наведено всі необхідні розрахунки (брутто/нетто, енергетична цінність тощо), зазначені процеси приготування та температурні режими. Також є технологічні карти на безглютенові страви та інструкції, як таку їжу готувати.

Технологічні карти на страви та вироби

Додатково. Триває оновлення шкільного меню за участю Євгена Клопотенка та команди соціального проєкту з покращення культури харчування Cult Food. Робота відбувається в межах реформи системи шкільного харчування, ініційованої першою леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ. Над реформуванням системи шкільного харчування та створенням меню працює робоча група, до складу якої входять представники МОЗ, Міносвіти, Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Антимонопольного комітету, дієтологи та зовнішні експерти.

Що змінюється в системі шкільного харчування? Зменшується кількість цукру, який споживатимуть діти – з 70 г на день на 25 г. Добовий обсяг солі – не більше 5 г. Хліб і булки замінять фруктами та овочами, цільними злаками та бобовими.

Раніше меню укладали на два тижні для зимово-весняного і літньо-осіннього періодів року. Тепер воно має бути чотиритижневим для різних сезонів. Це дозволить урізноманітнити раціон дітей та спонукати упорядників меню до використання харчових продуктів, притаманних для конкретного сезону.

Нове меню відтепер є джерелом інформації про енергетичну цінність страв та виробів, про наявні в них алергени. Воно дозволяє розрахувати, наскільки споживана дітьми їжа відповідає нормам.

Кiлькiсть переглядiв: 604

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.