FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки…

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки!

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдський храм науки.

( П. Гоць.)

Шкільна бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, тому що за своєю суттю має бути берегинею людського знання.

При цукровому заводі в 1944 році після визволення території Буринщини від німецько – фашистської окупації була відкрита двухрічна школа , як філія Буринської середньої школи №1. Розташувалася філія в будинку, що був збудований фабрикантом Ширманом, де навчання проводилося тимчасово. У 1947 році філія була реорганізована в початкову школу №4.

У 1950 році початкова школа стала семирічкою, навчання відбувалося у 2 зміни. Бібліотеки в школі не було, підручники зберігалися в класах, учням видавали їх учителі.

У 1960 році семирічна школа реорганізована у восьмирічну й навчання стало проводитися в одну зміну. Під бібліотеку дуло виділено маленьку кімнату, де зберігалася художня література і підручники.

У 1980 – 1985р. бібліотекарем у школі працювала вчитель Ховрич Наталія Іванівна. Книжновий фонд шкільної бібліотеки становив близько 4000 примірників.

У 1985 р. середня школа №3 отримала від держави дарунок – нову школу. Будинок у три поверхи зі світлими класами, спортзалом, майстернею, їдальнею і т. д. Але для бібліотеки було виділено кімнату площею17 кв.м. де зберігалася художня література і підручники. Бібліотекар у школі змінилася в 1985 році. Бібліотекар районної бібліотеки Овсієнко Зіна Федорівна тепер стала бібліотекарем школи №3. Зіна Федорівна прийняла естафету творчості, а творити вона уміла. Проводилися по класах бібліотечні уроки, огляди літератури, вікторини, бесіди, оформлялися книжкові виставки, тематичні полички. Проводилися засідання гуртка «Палітурна справа» , завдяки її зусиллям було перенесено книжковий фонд підручників в інше приміщення. Тепер бібліотека має дві кімнати, одне - бібліотека, друге – книгосховище.

Коли бібліотека розпочала функціонувати в новому приміщенні, отримала в дарунок багато цікавих книг від дитячої бібліотеки та бібліотеки цукрового заводу. Ці книги і зараз зберігаються в нашій бібліотеці. У 1999 році Зіна Федорівна пішла на пенсію, а на її місце прийшла працювати Лістунова Світлана Василівна. В 2013році в бібліотеці встановлено комп’тер . Це дало можливість оформляти книжкові виставки, друкувати матеріали як для користування так і для звітної документації. В 2014 році були підключені до мережі інтернет.

За підсумкамиінвентаризації станом на 01.01 2016 року книжковий фонд становив 9333 примірники, в тому числі 3425 екз. підручників. Дуже мало надходить літератури за новою програмою. У бібліотеці продовжують впроваджуватися різноманітні форми роботи – книжкові виставки, тематичні полички, бібліотечні уроки, огляди літератури, бесіди, зустрічі з місцевими поетами.

Шкільна бібліотека завжди готова прийти вам на допомогу, приходьте, читайте, долучайтесь до прекрасного. Чекаємо вас в бібліотеці кожного дня.

Кiлькiсть переглядiв: 275

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.