FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS
Про користь читання. Поради батькам

Книга допоможе сформувати у дітей кращі моральні якості, основи матеріалістичного світогляду, виховати патріотичні та інтернаціональні почуття.

Цікава книга – це велика радість для дитини! Не позбавляйте її цієї радості, стежте за новими виданнями дитячих книжок, поповнюйте ними сімейні дитячі бібліотечки.

Розучуйте з дітьми вірші. Це виховає у них любов до поезії, сприятиме розвитку поетичного слуху, виразної мови.

Влаштовуйте куточок книги, періодично організовуйте виставки книжок, присвячені творам одного письменника, до свят, суспільних подій.

Не забувайте розповідати дітям про письменника, стимулюйте дитину пригадати його прізвище, назву твору, вірша. Дитина має знати, який народ склав прочитану казку, чия вона (українська, російська тощо).

Вчіть дитину бережно поводитись з книжкою. Вона повинна бути цілою, чистою. Брати її можна тільки чистими руками, розглядати на столі, не писати на ній, не малювати, завжди класти на місце, своєчасно ремонтувати її.

Читання розвиває уяву.

Телебачення не надає можливості мислити самому.

Читаючи книгу, ми маємо ширші горизонти.

Читання поліпшує мовні навички.

«Навички», які потрібні для перегляду телепередач, настільки малі, що ми поки ще не чули про втрату здатності дивитись телевізор. Читання – єдина можливість збагатити себе потрібним запасом слів.

Читання розвиває терпіння.

За одну годину на екрані телевізора може пройти понад тисячу зображень. Глядач практично не має часу подумати над тим, що він дивиться. Читання – складний процес розшифрування прочитаного, який допомагає і розвиває терпіння.

Підказки для батьків:«Так» і «Ні»
Так

-Читайте своїм дітям у голос якомога частіше: 20 хвилин читання щовечора або казка перед сном – це мінімальна необхідність.
- Читайте разом зі своєю дитиною 10 хвилин щодня.
- Читайте самі, показуючи приклад дитині.
- Дозволяйте дитині самостійно вибирати книги для читання: пригоди, казки, подорожі, фантастика – найпопулярніші жанри. Книги про історію, географію, техніку, про комп’ютери також цікаві дітям.
- Заохочуйте дитину в її бажанні потримати, погортати, погратися з книгою.
- Потурбуйтесь про те, щоб у дитини вдома було багато яскравих книжок.
- Регулярно відвідуйте з дитиною бібліотеку та книжковий магазин.
- Даруйте дитині книги.
- Заохочуйте дитину читати для інших членів сім’ї.
- Зробіть читання приємним дозвіллям.
- Завжди хваліть і заохочуйте дитину, якщо вона читає.

Ні

-Не переставайте читати дитині в голос, як тільки вона навчилася повільно читати сама.
- Не примушуйте читати насильно.
- Не нав’язуйте книг за своїм смаком. Рекомендуйте їх. Переконуйте їх прочитати.
- Не примушуйте дитину «боротися з книгою», якщо вона дуже важка. Замініть її на більш легку.
- Ніколи не відмовляйте дитину від читання.
- Не змагайтеся з телебаченням у виборі часу для читання.
- Не очікуйте занадто швидких успіхів у читанні.
- Не критикуйте дитину, якщо вона намагається читати. Покращення настане скоріше, якщо ви будете заохочувати та підтримувати дитину.
- Не порівнюйте рівень читання дитини з братами, сестрами, іншими дітьми.

Як обгорнути книгу:

Приготуй листок не дуже щільного паперу, краще кольорового, олівець, лінійку та ножиці. Книгу можна обгорнути двома способами. Перший – більш надійний. Положи розкриту книгу на лист паперу та обережно, не пошкодивши книгу, постав олівцем чотири крапки у її країв. Прибравши книгу, візьми лінійку та з'єднай крапки лініями. Потім добав з кожної сторони по 5-6 см. та виріж прямокутник. Знову приложи відкриту книгу і олівцем зроби відмітки по ширині корінця книги, проведи навскоси лінію та виріж . Залишається тільки підгорнути папір під обкладинку.

Закладки можуть бути самими різними, все залежить від твоєї фантазії. Але деяких правил ти повинен дотримуватися. По-перше, закладки не повинні бути товстими, а, по-друге, розмальовувати їх можна тільки фломастерами або кольоровими кульковими ручками. Олівці, акварельні фарби можуть забруднити книгу. А тепер за діло. Приготуй кольоровий та білий папір, клей, фломастери, кольорові нитки та все, що ще тобі може знадобитися. Ширина закладки - 4-5 см, висота – трохи більша висоти книги. Красиво буде оздобити закладку орнаментом . Можна замінити розкраску аплікацією. Для цього треба взяти папір різних кольорів і вирізані фігурки наклеїти на смужку іншого кольору. Швидко та красиво можна зробити закладку, наклеївши на смужку паперу картинку. Дівчатка можуть зробити закладку із тканини, вишити її хрестиком або гладдю. Якщо витягти по краям декілька ниток - вийде бахрома.

Комп’ютер і дитина

Комп’ютер з кожним роком займає в нашому житті все більш значуще місце. З його допомогою ми можемо дивитися фільми, слухати музику, спілкуватися з людьми, які живуть на іншому континенті, друкувати тексти, робити складні математичні розрахунки і багато іншого. Але, більшість батьків мучить питання: чи варто дозволяти дитині користуватися комп’ютером? І чому комп’ютер може його навчити? Можливо, він принесе більше шкоди, ніж користі? Ось у цьому ми зараз і постараємося розібратися.

З якого віку найрозумніше дозволяти дитині сидіти за «чудо машиною»?

Лікарі стверджують, що малюк, починаючи з трьох років, може сидіти за комп’ютером, але не більше півгодини в день. У віці з 6 до 12 років – годину. А починаючи з 12 років можна дозволяти проводити перед монітором і дві години на день. Але варто пам’ятати, що комп’ютер дає навантаження на очі, тому через кожні п’ятнадцять хвилин варто зробити перерву. Ще краще, якщо Ви навчите дитину робити спеціальну гімнастику для очей: вертикальні і горизонтальні рухи очними яблуками або просто часто поморгати. Час проводження дитини перед комп’ютером має бути чітко встановлено, що б в подальшому не виникало залежності. Постарайтеся пояснити дитині, що тривале проведення часу за комп’ютером, згубно впливатиме на його зір. Подбайте про те, що б очі не страждали від яскравих кольорів екрану монітора.
«Пограйте» з настоянками монітора: відрегулюйте контрастність і яскравість, що б вони не били по очах. На робочий стіл поставте картинку в помірних тонах. Враховуйте, що стіл і стілець повинні відповідати зросту дитини. Прослідкуйте, що б малюк сидів рівно, не сутулився, так як це в свою чергу може призвести до розвитку сколіозу. Що б було зручніше під ноги можна поставити підставку. Монітор повинен стояти рівно, що б дитина ні повертався до нього, а дивився прямо на центр монітора, але погляд падав зверху вниз під кутом 15-20 градусів. Комп’ютерне місце повинно бути добре освітлено, але при цьому потрібно зробити так, що б світло прямо не падав на монітор. Намагайтеся якомога частіше робити вологе прибирання і провітрювати кімнату

Кiлькiсть переглядiв: 11

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.